Posiedzenie Rady Programowej WCK – wybór członków komisji konkursowej

W dniu 11 października 2019 roku odbyło się posiedzenie Społeczno Artystycznej Rady Programowej WCK w czasie którego wskazaliśmy dwie osoby do komisji konkursowej na Dyrektora WCK, mnie (4 głosy z 6 obecnych osób) oraz Panią Agnieszkę Szałko (3 głosy) którą zdobyła tyle samo głosów co Pan Hubert Jarczak.
Paragraf 4, punkt 2 Regulaminu Rady Programowej WCK mówi, że: „W przypadku równej liczby głosów rozstrzyga głos Przewodniczącego”. W związku z tym podjąłem decyzję o wyborze Pani Agnieszki Szałko która zarządza jedną z największych placówek w naszym mieście, od lat pozyskuje środki zewnętrzne,  jest osobą blisko współpracującą z WCK,  znającą potrzeby społeczeństwa Węgorzewskiego oraz orientujaca się w realiach domu kultury. Zadaniem komisji jest wybór dyrektora który ma zarządzać całą  placówką, łącznie z administracją budynku, kierowaniem pracownikami, itp.
W wielu miejscach już dziś słychać bezpodstawne oskarżenia o tym, że konkurs został „ustawiony”. Chciałbym przypomnieć, że tego typu oskarżenia bez konkretnych dowodów podchodzą pod ART. 212 KODEKSU KARNEGO, ZNIESŁAWIENIE.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *