Posiedzenie Rady Programowej WCK – wybór członków komisji konkursowej

W dniu 11 października 2019 roku odbyło się posiedzenie Społeczno Artystycznej Rady Programowej WCK w czasie którego wskazaliśmy dwie osoby do komisji konkursowej na Dyrektora WCK, mnie (4 głosy z 6 obecnych osób) oraz Panią Agnieszkę Szałko (3 głosy) którą zdobyła tyle samo głosów co Pan Hubert Jarczak.
Paragraf 4, punkt 2 Regulaminu Rady Programowej WCK mówi, że: „W przypadku równej liczby głosów rozstrzyga głos Przewodniczącego”. W związku z tym podjąłem decyzję o wyborze Pani Agnieszki Szałko która zarządza jedną z największych placówek w naszym mieście, od lat pozyskuje środki zewnętrzne,  jest osobą blisko współpracującą z WCK,  znającą potrzeby społeczeństwa Węgorzewskiego oraz orientujaca się w realiach domu kultury. Zadaniem komisji jest wybór dyrektora który ma zarządzać całą  placówką, łącznie z administracją budynku, kierowaniem pracownikami, itp.
W wielu miejscach już dziś słychać bezpodstawne oskarżenia o tym, że konkurs został „ustawiony”. Chciałbym przypomnieć, że tego typu oskarżenia bez konkretnych dowodów podchodzą pod ART. 212 KODEKSU KARNEGO, ZNIESŁAWIENIE.