Interpelacja w sprawie remontu Placu Wolności oraz nabrzeża rzeki Węgorapa (aktualizacja 22.11.2019 rok)

7 listopada 2019 roku w Biurze Rady Miejskiej złożyłem interpelacje radnego w sprawie remontu Placu Wolności oraz nabrzeża rzeki Węgorapa. (interpelacja)

Wygląd Placu Wolności oraz nabrzeża rzeki Węgorapa pozostawiają wiele do życzenia. W 2016 roku powstała koncepcja zagospodarowania w/w miejsc, niestety do dziś nie ma żadnych efektów. W związku z tym, złożyłem interpelację radnego w tej sprawie prosząc o zajęcie się problemem.

Główne korzyści remontu Placu Wolności oraz nabrzeża rzeki Węgorapa

  • Remont spowoduje otwarcie Węgorzewa na wodę, obecnie jak widzimy na zdjęciu poniżej  idąc główną ulicą turysta nawet nie zauważy, że jest 200 metrów od rzeki.
  • Plac Wolności obecnie oprócz imprez nie jest używany, jego remont spowoduję powstanie prawdziwego centrum miasta, które skupi wokół siebie restauracje, miejsca spotkań mieszkańców i turystów.
  • Powstanie „Bramy Mazur”, która pozwoli nam ukazać Węgorzewo jako początek Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich na północy.

Uważam, że po pierwsze należy przygotować projekt na podstawie koncepcji z 2016 roku. Nie oznacza to jednak, że należy przenieść ją jeden do jednego. W tej kwestii należy przeprowadzić konsultację społeczne, ponieważ to mieszkańcy naszej gminy będą korzystać z tych inwestycji i to oni muszą się z nimi utożsamiać i być z nich dumni.

Pewnie zadajecie sobie teraz pytanie: skąd na to wszystko pieniądze?
Nikt nie każe nam realizować tego projektu w jeden rok. Uważam, że należy podzielić inwestycję na kilka etapów. Priorytet to remontu nabrzeża rzeki Węgorapa oraz obszaru między pocztą, a zamkiem. Jeśli w ciągu następnych lat uda nam się pozyskać środki zewnętrzne to super. Ale aktualnie nie widać takich możliwości. Oczekując, wpędzimy się w kolejne lata marazmu. A czy mamy na to czas, gdy sąsiednie miasta nam uciekają…?

22 listopada 2019 roku otrzymałem odpowiedź na interpelację. (odpowiedź)

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *