XVIII Sesja Rady Miejskiej

28 stycznia 2020 roku uczestniczyłem w Komisji Rewizyjnej.

Jednym z tematów posiedzenia była zlecona przez Radę Miejską kontrola działalności gminnej jednostki pomocniczej – Sołectwa Trygort (protokół pokontrolny zostanie przygotowany do 17 lutego 2020 roku).

29 stycznia 2020 roku odbyła się XVIII Sesja Rady Miejskiej.

Najważniejsze decyzje oraz tematy posiedzenia:

  • Jednym z tematów posiedzenia była ocena działalności promocji Urzędu Miejskiego. W związku z tym postanowiłem sprawdzić co dzieje się obecnie z koncepcją Fit City po 7 miesiącach od ostatniego mojego pytania. (czerwiec 2019). Z przykrością muszę stwierdzić, że obecnie wiemy tyle samo co w czerwcu 2019 roku. (wideo z obecnej sesji)
  • Informacja o stanie opieki zdrowotnej w gminie (wideo)
  • Na sesji po dłuższej przerwie gościliśmy przedstawiciela zarządu powiatu węgorzewskiego. Wicestarosta Mariusz Fatyga przedstawił nam najważniejsze sprawy którymi obecnie zajmuję się starostwo. Nie zabrakło również pytania o remont szpitala powiatowego. (wideo)
  • Rada Miejska wyraziła zgodę na wydzierżawienie na okres 10 lat budynku starego komisu przy ul. Zamkowej (koło MOPS-U) na cele usługowo-gastronomiczne. Inwestora gościliśmy na posiedzeniach komisji w celu zapoznania się z jego planami na zagospodarowanie w/w budynku.
  • Rada Miejska przyjęła regulamin udzielania dotacji do budowy przydomowych oczyszczalni ścieków. Wysokość udzielanej dotacji wynosi: 1) budynek mieszkalny jednorodzinny – 50% kosztów całego zadania, jednak nie więcej niż 5 000,00 zł 2) budynek mieszkalny wielorodzinny – 50% kosztów całego zadania, jednak nie więcej niż 10 000,00 zł.
  • Wprowadzono do budżetu gminy na 2020 rok nowe zadanie inwestycyjne: „przebudowa pomostu w Kalu” o wartości 70 000,00 zł.
  • Powołano doraźną Komisję Statutową w celu analizy obowiązującego statutu i opracowanie w zależności od wyników analizy projektu zmian do Statutu Gminy Węgorzewo lub projektu nowego Statutu Gminy Węgorzewo. W skład komisji zostali powołani: Justyna Murawska, Jolanta Świrkowicz, Dymitr Pietrasz.
  • Co dalej z wywozem śmieci w gminie Węgorzewo? Wypowiedź Przewodniczącego zarządu Mazurskiego związku międzygminnego – gospodarka odpadami. Koszt wywozu śmieci dla klientów indywidualnych: 28 zł za osobę (segregowane) 56 zł za osobę (niesegregowane). (wideo)
  • Reforma edukacji w gminie Węgorzewo. Co dalej ze szkołami? Pytania Radnej Małgorzaty Hamadyk. (wideo)

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *