XXIX Sesja Rady Miejskiej

28 grudnia 2020 roku uczestniczyłem w Komisji Gospodarczej.

Komisja Gospodarcza zajęła się w pierwszej kolejności przyjęciem projektu uchwały budżetowej. Uchwała została jednomyślnie pozytywnie zaopiniowana. Opracowany został również plan pracy komisji na 2021 rok.

29 grudnia 2020 roku uczestniczyłem w Komisji Rewizyjnej.

Komisja Rewizyjna na posiedzeniu zajmowała się opiniowaniem projektów uchwał oraz sprawami różnymi. Plan pracy komisji został przyjęty już na listopadowym posiedzeniu. Komisja w przyszłym roku przeprowadzi następujące kontrole (moja wypowiedź z sesji).

30 grudnia 2020 roku odbyła się XXIX Sesja Rady Miejskiej.

Najważniejsze decyzje oraz tematy posiedzenia:

  • Rada Miejska w Węgorzewie przyjęła (jednogłośnie) budżet Gminy na 2021 rok (wypowiedź Burmistrza na temat budżetu). W związku z przyjętym budżetem zachęcam również do zapoznania się infografikami, które przygotowałem przedstawiającymi plan finansowy Gminy krok po kroku (infografiki).
  • W czasie sesji Burmistrz Węgorzewa podziękował Pani Bożenie Stępak za pracę jaką wykonywała jako dyrektor Zespołu Obsługi Ekonomiczno-Administracyjnej Szkół i Przedszkoli. Nową Panią dyrektor od 1 stycznia została Pani Ewa Kraśniewska.
  • Na sesji gościliśmy Panią Dyrektor biura zarządu Stowarzyszenia Wielkie Jeziora Mazurskie 2020 Agnieszkę Kombel Gawlik. Zostaliśmy poinformowani o stanie realizacji Mazurskiej Pętli Rowerowej oraz remontu nabrzeża na rzece Węgorapa oraz Kanale Węgorzewskim (wypowiedź). Moja pytanie w temacie remontu nabrzeża.
  • Rada Miejska przyjęła uchwałę ustanawiając tytuł „Zasłużony dla Gminy Węgorzewo”.
  • Kolejnymi uchwałami były te dotyczące przystąpienia do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (obszarów rekreacyjnych – Jezioro Święcajty, Półwysep Kal, osiedle domków jednorodzinnych Jasna).