Działalność międzysesyjna w grudniu 2018 r.

17 grudnia 2018 roku uczestniczyłem w  Komisji Gospodarczej.

Zwróciłem uwagę na brak umieszczenia w Biuletynie Informacji Publicznej wykazu głosowań oraz nagrania z I Sesji Rady Miejskiej, co jest wymagane po nowelizacji ustawy o samorządzie gminnym (art. 14 i art. 20).

Następnie zwróciłem się z zapytaniem do Pana Prezesa ZUK-u w sprawie aktualnego zagospodarowania budynku byłej przepompowni wody przy ośrodku „Róża Wiatrów” w związku z planowaną budową Centrum Ratownictwa i Sportów Wodnych. Umówiliśmy się z Panem Prezesem oraz Panem Burmistrzem na zapoznanie się ze stanem faktycznym obiektu.

 

Po zakończeniu Komisji uczestniczyłem wraz z mieszkanką Węgorzewa w spotkaniu z Panem Burmistrzem w celu naświetlenia problemu nieremontowanej ul. Struga.

 

18 grudnia 2018 roku uczestniczyłem w Komisji Rewizyjnej.

 

19 grudnia 2018 roku odbyła się II Sesja Rady Miejskiej.

Najważniejsze decyzje:

  • Zmiana w budżecie gminy i dołożenie 265 tys. zł (różnica między najniższą ofertą w przetargu a planowanym wydatkiem w budżecie) na remont ul. Krzywej;
  • Zmiana w budżecie gminy i dołożenie około 36 tys zł  (różnica między najniższą ofertą w przetargu a planowanym wydatkiem w budżecie) na budowę Otwartej Strefy Aktywności w Węgorzewie (jedna z nich stanie na ul. Kopernika)
  • Wstrzymanie  remontu ul. Chrobrego w celu przeprojektowania inwestycji co spowoduje obniżenie kosztów i umożliwi remont w/w ulicy w całości (od ul. Jana Pawła II do ul. Jasnej).

 

21 grudnia 2018 roku  z Panem Burmistrzem i  Panem Prezesem ZUK-u uczestniczyłem w wizji lokalnej obiektów byłej przepompowni wody. Na terenie tego obiektu planowana jest inwestycja p.n.  „Centrum Ratownictwa i Sportów Wodnych” na którą gmina zamierza ubiegać się o uzyskanie dofinansowania.

Obecnie obiekt wykorzystywany jest w celach magazynowych oraz socjalnych, przez pracowników Zakładu Usług Komunalnych Sp. z o.o.  Główny budynek jak i cały teren wymaga dużych nakładów inwestycyjnych.

 

Fot. Biuro Promocji gminy Węgorzewo

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *