Działalność międzysesyjna w grudniu 2018 r.

17 grudnia 2018 roku uczestniczyłem w  Komisji Gospodarczej.

Zwróciłem uwagę na brak umieszczenia w Biuletynie Informacji Publicznej wykazu głosowań oraz nagrania z I Sesji Rady Miejskiej, co jest wymagane po nowelizacji ustawy o samorządzie gminnym (art. 14 i art. 20).

Następnie zwróciłem się z zapytaniem do Pana Prezesa ZUK-u w sprawie aktualnego zagospodarowania budynku byłej przepompowni wody przy ośrodku „Róża Wiatrów” w związku z planowaną budową Centrum Ratownictwa i Sportów Wodnych. Umówiliśmy się z Panem Prezesem oraz Panem Burmistrzem na zapoznanie się ze stanem faktycznym obiektu.

 

Po zakończeniu Komisji uczestniczyłem wraz z mieszkanką Węgorzewa w spotkaniu z Panem Burmistrzem w celu naświetlenia problemu nieremontowanej ul. Struga.

 

18 grudnia 2018 roku uczestniczyłem w Komisji Rewizyjnej.

 

19 grudnia 2018 roku odbyła się II Sesja Rady Miejskiej.

Najważniejsze decyzje:

  • Zmiana w budżecie gminy i dołożenie 265 tys. zł (różnica między najniższą ofertą w przetargu a planowanym wydatkiem w budżecie) na remont ul. Krzywej;
  • Zmiana w budżecie gminy i dołożenie około 36 tys zł  (różnica między najniższą ofertą w przetargu a planowanym wydatkiem w budżecie) na budowę Otwartej Strefy Aktywności w Węgorzewie (jedna z nich stanie na ul. Kopernika)
  • Wstrzymanie  remontu ul. Chrobrego w celu przeprojektowania inwestycji co spowoduje obniżenie kosztów i umożliwi remont w/w ulicy w całości (od ul. Jana Pawła II do ul. Jasnej).

 

21 grudnia 2018 roku  z Panem Burmistrzem i  Panem Prezesem ZUK-u uczestniczyłem w wizji lokalnej obiektów byłej przepompowni wody. Na terenie tego obiektu planowana jest inwestycja p.n.  „Centrum Ratownictwa i Sportów Wodnych” na którą gmina zamierza ubiegać się o uzyskanie dofinansowania.

Obecnie obiekt wykorzystywany jest w celach magazynowych oraz socjalnych, przez pracowników Zakładu Usług Komunalnych Sp. z o.o.  Główny budynek jak i cały teren wymaga dużych nakładów inwestycyjnych.

 

Fot. Biuro Promocji gminy Węgorzewo

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *